wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się zużywają oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji płotów z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz